Lütfen Teklif İsteyin |
| FortiGate 60F | FortiGate 61F | FortiWifi 60F | FortiWifi 61F | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Donanım Özellikleri |
|||||||
|
GE RJ45 WAN / DMZ Bağlantı Noktaları |
2 / 1 |
2 / 1 |
2 / 1 |
2 / 1 |
|||
|
GE RJ45 Dahili Bağlantı Noktaları |
5 |
5 |
5 |
5 |
|||
|
GE RJ45 FortiLink Bağlantı Noktaları (Varsayılan) |
2 |
2 |
2 |
2 |
|||
|
Kablosuz Arayüz |
– |
– |
Tek Radyo (2,4 GHz/5 GHz), 802.11 a/b/g/n/ac-W2 |
Tek Radyo (2,4 GHz/5 GHz), 802.11 a/b/g/n/ac-W2 |
|||
|
USB Bağlantı Noktaları |
1 |
1 |
1 |
1 |
|||
|
Konsol (RJ45) |
1 |
1 |
1 |
1 |
|||
|
Dahili Depolama |
– |
1 x 128 GB SSD |
– |
1 x 128 GB SSD |
|||
|
Sistem Performansı — Kurumsal Trafik Karışımı |
|||||||
|
IPS Aktarım Hızı2 |
1,4 Gb/sn |
||||||
|
NGFW Aktarım Hızı2, 4 |
1 Gb/sn |
||||||
|
Tehdit Koruması Aktarım Hızı2, 5 |
700 Mb/sn |
||||||
|
Sistem Performansı |
|||||||
|
Güvenlik Duvarı Verimi (1518/512/64 bayt UDP paketleri) |
10/10/6 Gb/sn |
||||||
|
Güvenlik Duvarı Gecikmesi (64 bayt UDP paketleri) |
3,3 μs |
||||||
|
Güvenlik duvarı aktarım hızı (saniyedeki paket sayısı) |
9 Mp/sn |
||||||
|
Eşzamanlı Oturumlar (TCP) |
700,000 |
||||||
|
Yeni Oturum/Saniye (TCP) |
35,000 |
||||||
|
Güvenlik Duvarı Politikaları |
5,000 |
||||||
|
IPsec VPN Aktarım Hızı (512 bayt)1 |
6,5 Gb/sn |
||||||
|
Ağ Geçidinden Ağ Geçidine IPsec VPN Tünelleri |
200 |
||||||
|
İstemciden Ağ Geçidine IPsec VPN Tünelleri |
500 |
||||||
|
SSL-VPN Aktarım Hızı |
900 Mb/sn |
||||||
|
Eşzamanlı SSL-VPN Kullanıcıları (Önerilen Maksimum Değer, Tünel Modu) |
200 |
||||||
|
SSL İnceleme Verimi (IPS, ort. HTTPS)3 |
630 Mb/sn |
||||||
|
SSL Denetimi CPS (IPS, ort. HTTPS)3 |
400 |
||||||
|
SSL Denetimi Eşzamanlı Oturumu (IPS, ort. HTTPS)3 |
55,000 |
||||||
|
Uygulama Denetim Aktarım Hızı (HTTP 64K)2 |
1,8 Gb/sn |
||||||
|
CAPWAP Aktarım Hızı (HTTP 64K) |
8 Gb/sn |
||||||
|
Sanal Etki Alanları (Varsayılan / Maksimum) |
10 / 10 |
||||||
|
Desteklenen Maksimum FortiSwitch Sayısı |
16 |
||||||
|
Maksimum FortiAP Sayısı (Toplam / Tünel Modu) |
64 / 32 |
||||||
|
Maksimum FortiToken Sayısı |
500 |
||||||
|
Yüksek Kullanılabilirlik Yapılandırmaları |
Aktif-Aktif, Aktif-Pasif, Kümeleme |
||||||
|
Boyutlar |
|||||||
|
Yükseklik x Genişlik x Uzunluk (inç) |
1,5 x 8,5 x 6,3 |
||||||
|
Yükseklik x Genişlik x Uzunluk (mm) |
38,5 x 216 x 160 mm |
||||||
|
Ağırlık |
2.23 lbs (1.01 kg) |
||||||
|
Biçim katsayısı |
Masaüstü |
||||||
|
Radyo Özellikleri |
|||||||
|
Çoklu Kullanıcı (MU) MIMO |
– |
– |
3x3 |
||||
|
Maksimum Wi-Fi Hızları |
– |
– |
1300 Mbps @ 5 GHz, 450 Mbps @ 2.4 GHz |
||||
|
Maksimum Tx Gücü |
– |
– |
20 dBm (Dakikada Erişim) |
||||
|
Anten Kazancı |
– |
– |
3.5 dBi @ 5 GHz, 5 dBi @ 2.4 GHz |
||||
| Çalışma Ortamı ve Sertifikalar | |||||||
|
Güç Derecesi |
12Vdc, 3A |
||||||
| Gerekli Güç | Harici DC Güç Adaptörü ile Çalışır, 100–240V AC, 50/60 Hz |
||||||
| Maksimum Akım | 100Vac / 1.0A, 240Vac / 0.6A | ||||||
| Güç Tüketimi (Ortalama / Maksimum) | 10,17 W / 12,43 W | 17.2 W / 18.7 W | 17.2 W / 18.7 W | 17.5 W / 19.0 W | |||
| Isı dağılımı | 63.1 BTU/saat | 63.8 BTU/saat | 63.8 BTU/saat | 64,8 BTU/saat | |||
| Çalışma sıcaklığı | 32–104°F (0–40°C) | ||||||
| Depolama sıcaklığı | -31–158°F (-35–70°C) | ||||||
| Nem | %10–90 yoğuşmasız | ||||||
| Gürültü Seviyesi | Fansız 0 dBA | ||||||
| Çalışma Yüksekliği | 2.250 m'ye (7.400 ft) kadar | ||||||
| Uyma | FCC, ICES, CE, RCM, VCCI, BSMI, UL / cUL, CB | ||||||
| Sertifikalar | ICSA Laboratuvarları: Güvenlik Duvarı, IPsec, IPS, Antivirüs, SSL-VPN | ||||||
Fiyatlandırma Notları:

| Teknik Özellikler | |
|---|---|
| Ağırlık | 0.6 kg |
| Antivirüs | Gerçek zamanlı zararlı yazılım koruması |
| Application Control Throughput | 1.8 Gbps |
| Boyutlar | 19.5 x 12.5 x 2.5 cm |
| CASB (Cloud Access Security Broker) | Evet (FortiCASB entegrasyonu) |
| Concurrent Sessions | 700,000 |
| Concurrent SSL Sessions | 200,000 |
| Çalışma Ortamı | Masaüstü |
| DLP (Data Loss Prevention) | Evet |
| Donanım Form Faktörü | Desktop |
| Dual Power Supplies | Hayır (tek güç kaynağı) |
| Enerji Tüketimi | 18.7 W |
| Firewall Throughput | 10 Gbps |
| FortiLink | FortiSwitch entegrasyonu ile ağ yönetimi |
| FortiSandbox | Desteklenir (harici FortiSandbox entegrasyonu ile) |
| IPS | Gelişmiş saldırı tespiti ve engelleme |
| IPS Throughput | 1.4 Gbps |
| IPSec VPN Throughput | 6.5 Gbps |
| Lisans Tipi | FortiCare Premium + FortiGuard Enterprise Protection |
| New Sessions per Second | 35,000 |
| NGFW Throughput | 1 Gbps |
| Port Sayısı | 10 |
| Redundancy Özellikleri | Tek güç kaynağı |
| SD-WAN Destek | Evet |
| Spam Koruması | Evet (FortiGuard Email Security ile) |
| SSL Inspection Throughput | 750 Mbps |
| SSL VPN Throughput | 900 Mbps |
| Threat Intelligence | AI/ML destekli FortiGuard Güvenlik Servisleri |
| Threat Protection Throughput | 700 Mbps |
| USB Portları | Evet |
| Uygulama Kontrolü | Uygulama düzeyinde trafik yönetimi |
| VPN Protokolleri | IPSec, SSL VPN |
| Web Filtreleme | URL, DNS ve video filtreleme |
| Yönetim Arayüzü | Web GUI, CLI, REST API |
| Lisans Süresi | 5 YIL |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Stok Kodu | FG-61F-BDL-809-60 |
| Marka | Fortinet |
| Stok Durumu | Var |
İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler
PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.